środa, 1 lipca 2015

PODSUMOWANIE CZERWCA 2015

Przecieram ze zdumienia oczy. To już wakacje – dwa miesiące czytania,  pisania i życia pełną piersią, by później znów zapaść w letarg, czekając na następne lato. Bo jesień i zima nie są warte mojej uwagi – długie noce, prawie całkowity brak słońca i plucha, nie mówiąc o konieczności noszenia mnóstwa ubrań, nie nastrajają mnie zbyt optymistycznie, delikatnie mówiąc. Co dopiero lato! Słońce, błękitne niebo, morze, truskawki, wiśnie i arbuzy (ślinka aż cieknie) oraz stosy przeczytanych książek. Zamierzam nie myśleć o tym, że lato kiedyś się skończy. Nie teraz.

Moje plany na wakacje? W tym roku nie uda nam się pojechać do Włoch, nie tylko ze względów finansowych, więc zaplanowałam sobie wyjazd nad nasze polskie morze, bo zatęskniłam za zbiornikiem wodnym ze słoną wodą. No i jeszcze nasza kochana polska wieś, która ma taką zaletę, że odgradza ścianami lasów od problemów, o których w czasie wakacji myśleć nie zamierzam – będę mieć wystarczająco dużo czasu na jesieni i w zimie. Mam nadzieję, że nie będzie oznaczać to zastojów na blogu, jednak będę starać, jak tylko mogę. Słowo harcerza!

Wbrew pozorom, martwiłam się, że w czerwcu przeczytałam za mało, ale nie wyszło tak źle. Spotkania ze znajomymi i rodziną absorbują bardzo, a Mama zamartwia się, że za dużo czytam (?). Zresztą – nie ukrywajmy – truskawki w tym roku są takie piękne, że grzechem byłoby je nie zbierać i nie jeść, co z wielką radością robię od początku miesiąca, nie wyobrażając już sobie życia bez kompotu. W każdym razie, pozostawiając truskawki chociaż na chwilę w spokoju, w tym miesiącu na blogu zaszły kolejne zmiany, które chciałabym krótko opisać.

Przede wszystkim współprace. Sama nie wiem jak to się stało, ale wysłałam kilka maili bez większego przekonania, a jeden sam nawet się przysłał. Nie będę się publicznie chwalić, lepiej, jak zajrzycie do zakładki Współpraca/Kontakt. Współprac jest w każdym razie sześć, co sprawiło, że zaczęłam się zastanawiać nad zamknięciem na jakiś czas możliwości nawiązywania współprac z Zakurzonymi Stronicami, ostatecznie nie jestem pazerna na książki, a to bardzo zobowiązuje, co w połączeniu z innymi moimi obowiązkami zaczyna trochę mnie przerażać. Kusi mnie jeszcze wydawnictwa Pascal i Warszawska Firma Wydawnicza, ale na razie się wstrzymam – za rok, mam nadzieję, blog będzie jeszcze bardziej rozpoznawalny, co sprawi, że wydawnictwa jeszcze chętniej podejmą ze mną współpracę.

Jednak nie tylko to – na początku miesiąca pojawił się Spis Recenzji. Na początku były małe problemy z linkami, ale teraz odkryłam, jak tego uniknąć i postaram się jak najszybciej naprawić błędy. Mam nadzieję, że wyszukiwanie interesujących Was książek stało się łatwiejsze, zapraszam więc do przeglądania i komentowania szczególnie starszych tekstów, tak starych, że zapomnianych nawet przeze mnie. Aktualizowałam także zakładkę Kylie Raven.

Z aktualności muszę dodać, że udało mi się zrobić jeden TAG, dwa Liebster Blog Award i wywiązać się z moich wyzwań. Proszę jednak, żeby wiadomości o nowych nominacjach przesyłać na adres mailowy zakurzone-stronice@wp.pl, niedługo pogubię się w tym wszystkim. Zapraszam także do odpowiadania na moje książkowe pytania – oprócz czwórki nominowanych, zapraszam każdego chętnego (post można znaleźć w zakładce Cykle Postów).

Teraz – wreszcie! – przechodzimy do najważniejszego: recenzji, ilości książek i średniej.

0/10 –
0,5/10 –
1/10 –
1,5/10 –
2/10 – 1 książka
2,5/10 – 1 książka
3/10 – 1 książka
3,5/10 –
4/10 – 1 książka
4,5/10 – 1 książka
5/10 – 1 książka
5,5/10 –
6/10 – 1 książka
6,5/10 –
7/10 – 2 książki
7,5/10 – 1 książka
8/10 – 1 książka
8,5/10 –
9/10 –
9,5/10 –
10/10 – 1 książka

Ilość recenzji: 12
Średnia: 5,54

Dużo przeciętniaków, jednak zaskakująco mało ocen bardzo niskich. Tak, można powiedzieć, że w tym miesiącu przeczytałam dużo bardzo dobrych książek (jedno arcydzieło, jak widzicie). Świadczy o tym także bardzo wysoka średnia, wyższa od średniej ostatnich trzech miesięcy (nieco powyżej 4).

Najlepsza książka czerwca: Emily Brontë Wichrowe Wzgórza (10/10)
Najgorsza książka czerwca: Agnieszka Tomszczyn Ezotero. Córka Wiatru (2/10)


Życzę wakacji pełnych wyjazdów i książek,
Kylie 

Polub Zakurzone Stronice na Facebooku (klik!) 
Obserwuj Zakurzone Stronice na Instagramie (klik!) 

17 komentarzy :

 1. 12 książek to świetny wynik! Gratuluję współprac :)

  Galeria Książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały wynik, u mnie Czerwiec też był zadziwiająco bardzo dobry chociaż miałam wiele nauki. Dałam rade!
  Gratuluję współpracy, sama chętnie bym jakąś podjęła niestety mój blog nie ejst jeszcze tak znany jak Twój, czego również Ci gratuluję :)
  Miłych wakacji i dużo interesujących książek.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wynik :) Fajnie by było, gdybyś w takim podsumowaniu odsyłała do wszystkich ocenionych książek :)

  Pozdrawiam i życzę równie udanego czytelniczego lipca! Może trochę więcej arcydzieł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję wyników oraz życzę miłych wakacji. ^_^

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję nowych współprac i oczywiście wspaniałych wyników! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulację i życzę świetnego wyniku w lipcu :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję tylu owocnych współprac! Wspaniały wynik, 12 recenzji w jednym miesiącu to bardzo dużo.
  Pozdrawiam serdecznie!
  Fanny http://buszujacawsrodksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny wynik :)
  Przyjemnego wypoczynku nad morzem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ładny wynik :D I wcale mnie nie dziwi, że WW wypadły najlepiej!

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 10. Życzę, aby dwa miesiące wakacji przyniosły Ci więcej ciekawych i bardzo dobrych książek do przeczytania. :D Fajnie, że zrobiłaś spis recenzji to bardzo ułatwi sprawę w poszukiwaniu konkretnego tytułu. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ładny wynik, ja przeczytałam o jedną książkę więcej :D Gratulację i powodzenia w lipcu :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny wynik ! Gratuluję współprac i życzę dalszych czytelniczych sukcesów i jak najlepszych książek :) !
  Pozdrawiam !

  http://kochajac-ksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Przewiduję dla Twojego bloga świetlna przyszłość ;)

  mlomol.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Nowe współprace to zawsze wielka frajda, ale także spory obowiązek. Na pewno wszystko ze sobą pogodzisz. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 15. 12 książek, wow! Gratuluję nawiązania współprac i pięknego wyniku :D

  OdpowiedzUsuń

.... Pozostaw po sobie ślad na jednej z Zakurzonych Stronic.Każdy, nawet najmniejszy sprawi, że się uśmiechnę...

***

PS Komentowanie anonimowe jest możliwe tylko w weekendy. Spam, propozycje obserwacji, reklamowanie swojego bloga w inny sposób niż podanie odnośnika pod komentarzem ląduje w koszu. Do spamowania jest osobna zakładka, a ja spam czytam. Zachowujmy porządek na swoich blogach!