poniedziałek, 4 maja 2015

Zapowiedź wydawnictwa MG: Joanna M. Chmielewska "Poduszka w różowe słonie"W na pozór uporządkowanym życiu trzydziestoletniej singielki Hanki nie ma miejsca na dziecko. Tak naprawdę nie ma w nim miejsca na żadne bliskie relacje, poza przyjaźnią z koleżanką jeszcze ze szkolnej ławki. Ale prawdziwa przyjaźń ma swoją cenę i Hania staje się niespodziewanie dla samej siebie jedyną opiekunką małej dziewczynki. Problemy emocjonalne utrudniają Hance nie tylko relacje z mężczyznami, ale również kontakt z dzieckiem. Potrafi jej zaledwie zapewnić byt, a to okazuje się dalece niewystarczające. Zagubiona we własnych emocjach kobieta i rozpaczliwie tęskniąca za matką dziewczynka nieporadnie próbują odnaleźć się w nowej sytuacji. Poznanie Łukasza wprowadza dodatkowe zawirowania w życiu Hanki. To wydarzenie staje się katalizatorem zmian. Ale aby zmienić cokolwiek, Hanka musi na nowo zmierzyć się z traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa...

Przed lekturą książki radzimy przygotować sobie paczkę chusteczek.


Joanna M. Chmielewska porusza się w obszarze relacji dorosły – dziecko z talentem i wiedzą. 
Poza znakomitym wyczuciem słowa dysponuje wykształceniem psychologicznym (co oznacza teoretyczną podbudowę), a ponieważ sama ma trójkę dzieci, posiada niewątpliwie wiedzę praktyczną.


(tekst od wydawcy)

5 komentarzy :

 1. Muszę koniecznie poznać tę książkę, bo zapowiada się naprawdę obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę ciekawy tytuł, myślę, że może być to coś dla mnie. Rzadko płaczę przy książkach i być może ta coś zmieni :)
  http://mianigralibro.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż tak wzruszająca historia? może się skusze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Eh, następna książka o młodej w pewnym sensie zagubionej kobiecie... :-/

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytuł i opis intrygują, z autorka nigdy nie miałam styczności, ciekawe, czy by mnie poruszyła...

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

.... Pozostaw po sobie ślad na jednej z Zakurzonych Stronic.Każdy, nawet najmniejszy sprawi, że się uśmiechnę...

***

PS Komentowanie anonimowe jest możliwe tylko w weekendy. Spam, propozycje obserwacji, reklamowanie swojego bloga w inny sposób niż podanie odnośnika pod komentarzem ląduje w koszu. Do spamowania jest osobna zakładka, a ja spam czytam. Zachowujmy porządek na swoich blogach!