czwartek, 23 kwietnia 2015

Zapowiedź wydawnictwa MG: Igor Sokołowski "Spokojnie. To tylko Rosja"

Igor Sokołowski zadebiutował w zeszłym roku ciekawym tomem reportaży Białoruś dla początkujących
Mimo, że temat nie był wcale oczywisty – rzadko wybieramy dziś Białoruś jako kierunek naszych wojaży – książka cieszyła się sporym zainteresowaniem.
Dzisiaj, w Spokojnie. To tylko Rosja Autor pokazuje naszego kolejnego sąsiada tak, jak go widzi współczesne pokolenie Polaków. Spogląda na Rosję oczyma chłopaka, który zna i rozumie historię, ale nie jest nią osobiście obciążony. Potrafi być w stosunku do Rosji bezlitośnie krytyczny, ale też jest nią zafascynowany. Bo Rosja to żywioł, stan umysłu i ducha, potęga pełna słabości, przekleństwo historyczne i szaleństwo w jednym. Ten kraj to ocean patologii, humoru, nieszczęścia, miłości i brudu, których żadne środki wyrazu nie opiszą w pełni. A jednak Rosja silnie uzależnia. Po prostu jest jak narkotyk. Chcąc ją poznać w całości, w pewnym sensie zdobyć i okiełznać, z góry jesteśmy skazani na porażkę. Ciężko jest oswoić chociaż ułamek, jakąś niewielką część tej potęgi. Zrozumieć Rosję można próbować, jedynie starając się osiodłać jej fragmenty. 
To właśnie starał się zrobić Igor Sokołowski w swojej najnowszej książce.


Polecam

(tekst od wydawcy)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

.... Pozostaw po sobie ślad na jednej z Zakurzonych Stronic.Każdy, nawet najmniejszy sprawi, że się uśmiechnę...

***

PS Komentowanie anonimowe jest możliwe tylko w weekendy. Spam, propozycje obserwacji, reklamowanie swojego bloga w inny sposób niż podanie odnośnika pod komentarzem ląduje w koszu. Do spamowania jest osobna zakładka, a ja spam czytam. Zachowujmy porządek na swoich blogach!