poniedziałek, 15 czerwca 2015

Zapowiedź wydawnictwa MG: Katarzyna Enerlich "Pod słońcem prowincji: Zapiski z prostego życia. Potrawy z ziemi i prór roku"


Tym razem nie jest to kolejny tom prowincjonalnej sagi (na ten musicie Państwo poczekać do września). Już pisząc powieści Autorka często przekraczała granicę między tym co fikcyjne, a rzeczywistymi zdarzeniami ze swego życia. Bardzo ciekawie opowiada o tym podczas swych licznych spotkań autorskich.
Katarzyna Enerlich wprowadza nas w swój świat prowincji. W opowieści znajdzie się miejsce i na podróże, i na poruszające legendy, a także na proste lecz sprawdzone receptury domowych kosmetyków oraz smacznych, nieskomplikowanych potraw.
Takie właśnie historie przekazywali sobie ludzie, spędzając wspólnie wieczory. Opowieści tworzyły więzy, uczyły zrozumienia przemian i zjawisk zachodzących wokół nich. Utrwalały tożsamość.
Pod słońcem Prowincji. Zapiski z prostego życia. Potrawy z ziemi i pór roku podzielone są na cztery części; wszak życie z ziemi i pór roku jest najprostsze, ale i najpiękniejsze.
Każdy może takiego życia spróbować, niekoniecznie trzeba mieszkać na wsi. Autorka pisze, patrząc na swój świat: Wystarczy odsłonić firankę. Świat hen, daleko. Jakby nie miał początku ani końca.

Gdy pojawia się w twoim życiu jakiś cień, zrób tak, jak podczas jazdy autem podczas mgły. Zwolnij i włącz krótkie światła. Bezpieczniej dojedziesz do celu, bo lepiej zobaczysz drogę.
Spróbuj zwolnić w swoim życiu, by dalej dojechać. Jedź na krótkich. 

(tekst od wydawcy)5 komentarzy :

 1. Jeju... koniecznie muszę poznać książki tej autorki :D
  Zacznę od innych - wcześniejszych jej powieści!
  Może nawet w te wakacje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie się zapowiada…
  Pozdrawiam!
  Fanny http://buszujacawsrodksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałabym poznać pierwszy tom serii i do tej zajrzeć dopiero - mimo wszystko - po przeczytaniu każdego tomu :)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tylko jedną książkę Katarzyny Enerlich, ale bardzo mi się podobała. Jestem pewna że sięgnę i po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym poznać twórczość tej autorki, wiele dobrego o niej słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń

.... Pozostaw po sobie ślad na jednej z Zakurzonych Stronic.Każdy, nawet najmniejszy sprawi, że się uśmiechnę...

***

PS Komentowanie anonimowe jest możliwe tylko w weekendy. Spam, propozycje obserwacji, reklamowanie swojego bloga w inny sposób niż podanie odnośnika pod komentarzem ląduje w koszu. Do spamowania jest osobna zakładka, a ja spam czytam. Zachowujmy porządek na swoich blogach!