Kylie Raven


Kylie Raven, blackbird, LadyBlackbird, GoldenLady, Kinga


~ SONG OF MYSELF ~


The nightingale is still locked in the cage
The deep breath I took still poisons my lungs
An old oak sheltering me from the blue
Sun bathing on its dead frozen leaves

  
Nightwish "Song of Myself" 


Kim jestem?

Człowiekiem. Dziewczyną. Sobą. Chudą blondynką z oczami jak z mangi, może zbyt poważną jak na swój wiek. Trochę nieobecną, bardzo nieśmiałą, spostrzegawczą, milczącą, choć potrafię mówić bez ustanku, gdy chcę. Ludzie mówią, że dziwną. Bo z pewnością jestem inna od moich znajomych, których jednym zmartwieniem jest to, że znana tydzień sympatia odprowadza do domu największą rywalkę. Nie wiem, co jeszcze napisać. Sama dla siebie jestem zagadką.


~ OCEAN SOUL ~


I only wished to become something beautiful
Through my music, through my silent devotion


Nightwish "Ocean Soul" 


Delikatna, wrażliwa, smutna. Zwolenniczka filozofii dekadentyzmu. Pesymistka – zarówno w życiu osobistym jaki i poglądach na rzeczywistość. Może przy pierwszym spotkaniu wydam się dość nieśmiała i nerwowa tak naprawdę jestem osobą bardzo towarzyską. Mam dziwne, sarkastyczne poczucie humoru, rzadko jednak się śmieję, nikt nie potrafi mnie rozśmieszyć (oprócz książek). Zamartwiam się wszystkim, czym zamartwiać się można, a bogata wyobraźnia zdecydowanie w tym ma dużą winę; moje zamartwianie budzi często irytację najbliższych mi osób. Jestem też ciekawska, wścibska i zupełnie nie naiwna. A także dumna ze swoich przekonań. No wiecie. Duma, honor i takie tam inne komunały.


~ MOTHER’S MIRROR, FATHER’S PRIDE ~


Safely away from the world
In a dream, timeless domain
A child, dreamy eyed,
Mother's mirror, father's prideNightwish "Beauty of the Beast"Nie lubię być sławna czy rozpoznawana, mało też wychodzę z domu: tapczan w moim pokoju to moje naturalne środowisko. Zwykle zjawiam się w księgarniach, antykwariatach, nastrojowych knajpach i butikach z oryginalną odzieżą i biżuterią, często również w teatrach całej Polski, bo uwielbiam spektakle. Staram się jednak nie wyróżniać z tłumu, raczej wtapiać się w niego, a jeśli wyróżniam się tym, że zwykle czytam książkę, to źle dla większości społeczeństwa, które nie czyta a nie dla mnie.


~ IMAGINEARIUM ~


Imaginarium, a dream emporium
Caress the tales
And they will dream you real
A storyteller's game
Lips that intoxicate
The core of all life
Is a limitless chest of tales


Nightwish "Storytime" 

Moja głowa jest napchana marzeniami, które są niemożliwe do spełnienia. Kiedyś, kiedy byłam mała, chciałam być agentką CIA lub FBI, albo amerykańskim komandosem, jednak moje plany zostały pokrzyżowane. Zajęłam się więc literaturą, jeśli tak można mówić o pięcioletnim dziecku. Potem odkryłam historię, mimo wszystko podobną do bajki. I fantastykę. Wtedy odpłynęłam całkowicie; dryfuję sobie do teraz, bojąc się, czy przypadkiem fala ta nie prowadzi mnie do Anonimowych Książkoholików. Jednak potrafię odmówić sobie wszystkiego, co nie jest książkami. To takie przykre… Nie! To nie jest przykre. Bo ja nie chcę się wyleczyć.  


~ NIGHTINGALE IN GOLDEN CAGE ~

A nightingale in a golden cage
That's me locked inside reality's maze
Come someone make my heavy heart light
Come undone bring me back to life
A nightingale in a golden cage
That's me locked inside reality's maze
Come someone make my heavy heart light
It all starts with a lullaby


Nightwish - "The Escapist"

Książki są piękną rozrywką, ale nie tylko. Książki mnie pocieszają, bandażują moje rany, są moim azylem i ucieczką. Nie pozwalają się nudzić, nawet wtedy, kiedy ich nie czytam: zawsze przecież można pomyśleć o bohaterach, zastanowić się, co będzie dalej. Książki nie zdradzają, nie odchodzą niespodziewanie, są nieśmiertelne i mają jeszcze wiele innych cech, których natura poskąpiła innymi ludziom. Dzięki nim odbyłam także wiele wspaniałych podróży i poznałam wielu fascynujących ludzi.

~ WISHMASTER ~

[...]
Grey Havens my destiny
Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster


Nightwish "Wishmaster"

Byłam w Śródziemiu, Westeros wiele razy w Średniowieczu, w dziewiętnastowiecznej Polsce, Francji, Anglii. Byłam w ogniu sławnych bitew, tych z powieści fantasy i powieści historycznych, walczyłam przy boku wielkich wodzów i bohaterów, poznałam wielkie osobistości i miałam okazję je bliżej poznać. Przeglądałam się w wielu książkowych lustrach, poznając siebie w książkowych bohaterach, odnajdując w nich bratnie dusze i dzieląc z nimi moje problemy i zmartwienia. Moja wyobraźnia pozwala mi na podróżowanie w czasie i przestrzeni, przeżywanie przygód, tych kończących się źle i tych kończących się dobrze.


~ FIND YOUR STORY ~
Czego poszukuję w książkach? Czegoś, czego jeszcze nie widziałam, nie przeżyłam, nie poznałam. Zapierającej dech w piersiach przygody. Odpowiedzi na moje filozoficzne pytania. Relaksu, odpoczynku od uciążliwej rzeczywistości. Nowych marzeń, inspiracji. Czegoś, co rozszerzyłoby moje horyzonty. Katharsis – oczyszczenia, w które wierzyli starożytni Grecy.


~ SHOW MUST GO ON ~ 

Nie wiem, ile będzie trwała moja egzystencja. Ile jeszcze cierpienia i radości będzie w moim życiu. Ile książek w życiu przeczytam. Nie wierzę w lepszą przyszłość, ale powtarzam sobie, że trzeba zagrać to do końca. Może to będzie najpiękniejsza historia, jaką usłyszę, najpiękniejszy spektakl świata. Jeszcze tyle wspaniałych historii czeka na to, żebym zaczęła je czytać, tyle rzeczy trzeba zrobić. Przedstawienie musi trwać.DZIĘKUJĘ: 


Dziękuję Mrs Black z Farfallen Graphic za zrobienie buttona! Wszystkie grafiki na blogu pochodzą z Google Grafika. Wszystkie prawa zastrzeżone. 

10 komentarzy :

 1. Wooow. Po prostu wooow. Piszesz niesamowicie, masz talent,bardzo dobrze dobierasz słowa i...brak mi słów.

  OdpowiedzUsuń
 2. jesteś bardzo interesującą osobą i miło jest wiedzieć, że są wkoło nas fajni ludzie. pozdrawiam, adrian

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale pięknie piszesz! Tylko pozazdrościć ;P
  Będę często do Ciebie wpadać
  Pozdrawiam serdecznie :)
  www.zapachdruku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie to napisałaś. Masz talent ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziewczyno po prostu wooooow ♥ Świetnie piszesz, zapiera dech w piersi ♥
  Szczerze Ci zazdroszczę, że umiesz tak pięknie dobierać słowa i w ogóle ...
  / Juliet :) http://odkawywoleksiazke.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że ktoś tu lubi Nightwish <3
  Już Cię lubię za ten zespół

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że istnieją na świecie osoby podobne do mnie :) Na prawdę... świetnie piszesz!

  OdpowiedzUsuń
 8. "Mam dziwne, sarkastyczne poczucie humoru, rzadko jednak się śmieję..." Miło spotkać kogoś podobnego do siebie :)
  Dopiero zaczynam swoją "przygodę" z blogowaniem. Błądząc w Internecie natrafiłam na twojego bloga. Nie będę pisać, że świetnie piszesz bo to dla mnie oczywiste. Napiszę, że uważam Cię za świetną osobę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Boże. Nightwish. Ludzie podobni do mnie jeszcze nie wymarli.

  OdpowiedzUsuń

.... Pozostaw po sobie ślad na jednej z Zakurzonych Stronic.Każdy, nawet najmniejszy sprawi, że się uśmiechnę...

***

PS Komentowanie anonimowe jest możliwe tylko w weekendy. Spam, propozycje obserwacji, reklamowanie swojego bloga w inny sposób niż podanie odnośnika pod komentarzem ląduje w koszu. Do spamowania jest osobna zakładka, a ja spam czytam. Zachowujmy porządek na swoich blogach!